آموزش اصول روابط جنسی در روابط زناشویی   بازديد : 1645 |  1394-07-01

آموزش اصول روابط جنسی در روابط زناشویی


روابط جنسی و نزدیکی یک رابطه یک طرفه نیست که هر کس فقط به فکر خواسته ها و نیازهای و تمایلات شخصی خود باشد بلکه روابط جنسی یک رابطه دو طرفه است که هر یک از طرفین ضمن توجه به خواسته ها و نیازهای خود باید به خواسته ها و نیازهای طرف دیگر نیز توجه کافی را بکنند . پس تنها زمانی باید به روابط جنسی و نزدیکی اقدام کرد که هر دو طرف آمادگی برقراری رابطه جنسی را داشته باشند.

بیش از آنکه تعداد روابط جنسی و نزدیکی در زندگی زناشویی اهمیت داشته باشد کیفیت روابط جنسی است که از اهمیت زیادی برخوردار است  . بسیاری از مردان و زنان هستند که شاید هر شب رابطه جنسی دارند ولی از سلامت جنسی مناسب برخوردار نیستند و کسانی هم هستند که در روابط زناشویی خود در طول ماه فقط ۲ بار رابطه جنسی دارند و از سلامت جنسی کاملی برخوردار هستند . بنابراین برای داشتن روابط جنسی لذت بخش و صحیح در روابط زناشویی باید سه اصل مهم و اساسی را مورد توجه قرار داد و رعایت کرد .


http://uupload.ir/files/vk3b_man-giving-flowers-e1424729357393.jpg

اصول مربوط به قبل از روابط جنسی ( پیش نوازی )

یک روابط جنسی خوب و مناسب چیزی بیشتر از نزدیکی است . بخش زیادی از هیجان و شور رابطه‌ جنسی قبل از نزدیکی اتفاق میافتد . روابط قبل از نزدیکی و رابطه جنسی میتواند شامل بغل کردن ، بوسیدن ، لمس عاشقانه و رابطه جنسی دهانی هم باشد . فعالیت های مربوط به قبل از نزدیکی و مقاربت برای تحریک و برانگیختن همسر ، آماده‌ کردن او برای نزدیکی مورد استفاده قرار میگیرد .  فعالیت های قبل از روابط جنسی نه تنها شور و هیجانتان را بالا خواهد برد  بلکه اگر به درستی انجام شود به ایجاد نعوظ در مردان و خیس و نرم شدن واژن در خانم‌ها نیز کمک می‌کند . اما اگر متوجه نشوید چه باید بکنید ، می‌توانید همه شور و احساس طرف‌ مقابل را از بین ببرید . برخی از توصیه های مهم قبل از روابط جنسی و نزدیکی که سایت همسریابی دوهمراز به شما معرفی میکند به شرح زیر است :

♥ بوسه را هیچ وقت فراموش نکنید

هنگام نزدیک شدن به طرف ، اورا ببوئید ، بعد ببوسید ، لبهای بالایی و پائینی طرف را جداگانه ببوسید ، مک بزنید و یادتان باشد که هیچ عجله ای برای اینکار بخرج ندهید ، بعد هر دو لب طرف را ببوسید ، بعد از مدتی زبان خود را یواش لای لبهای همسرتان قرار داده و بطور ملایم به درون دهانش فشار دهید و با زبان خود قسمتهای داخل دهان و زبان او را نوازش دهید . بوسه ها باید با احساس و طولانی باشند و نباید بسادگی از کنار آن گذشت ، بوسه باید پر هوس و پر شرر باشد ، بوسه های خود را تنها به لب و دهان همسرتان خلاصه نکنید . بوسیدن ، لیس زدن و نوازش باید شامل حال تمام قسمتهای پوست  او شود.

بوسیدن نقاط حساس صورت مثل لب ها ، لپ ها ، پیشانی ، اطراف گوش ، لاله گوش ، گردن ، سینه ها ، اطراف سینه ، روی شکم ، اطراف ناف ، پهلوها ، کشاله ران ، پشت زانو، ساق پا و اطراف قوزک می تواند حس خوبی در شریک جنسی ایجاد کند . البته نقاط حساس بدن هر فرد با فرد دیگر کاملا متفاوت است . غیر از بوسیدن ، لمس پوست در نقاط مختلف با لب ها نیز لذتبخش  خواهد بود . در این حالت لب بصورت مستمر روی یک امتداد بر روی پوست به آرامی کشیده میشود و سطح لب مماس با پوست است . با این حرکت نیز می توان نقاط حساس شریک جنسی را کشف کرد . کشف نقاط حساس کمک می کند تا در دفعات بعدی رابطه جنسی با تمرکز بر این نقاط میزان لذت شریک جنسی را بیشتر کرده و رابطه جنسی بهتر و لذتبخش تری را با او تجربه کرد .

یکی دیگر از فعالیت های قبل از نزدیکی بوسیدن نواحی اطراف ناحیه تناسلی است  . بوسیدن ناحیه باسن و کشاله ران در هر دو  جنس لذت بخش میباشد . بوسیدن اطراف ناحیه تناسلی در خانمها و بوسیدن کیسه بیضه در آقایان بسیار لذت بخش و محرک است  . لمس زیر آلت تناسلی از بیخ آلت تا محل ختنه گاه در آقایان و بوسیدن و لمس لب های بزرگ آلت تناسلی خانمها برایشان بسیار لذت بخش و تحریک کننده میباشد . در خانمها بوسیدن کلیتوریس و مکیدن سر آن بسیار محرک و لذت بخش خواهد بود و به تنهایی می تواند زن را به حد نهایی لذت جنسی یا ارگاسم برساند.

♥ ماساژ را فراموش نکنید

بسیاری از زوجها که بعد از کار روزانه خسته میشوند و میلی به انجام روابط جنسی ندارند بوسیله ماساژ بخوبی تحریک و آماده انجام رابطه جنسی خواهند شد . ازطرف دیگر ماساژ ارتباط و اطمینان میان شما را بیشتر خواهد کرد . همیشه بدن همسر خود را باعشق و حساسیت لمس کنید و بیاد داشته باشید که یک ماساژ موفق فقط با لمس عاشقانه میسر خواهد بود

♦ با استفاده از کف هر دو دست بدن طرف مقابل را دایره وار ماساژ داده و بمالید. این دایره را از مرکز به خارج بکشید و روی قسمتهای استخوانی بدن زیاد فشار ندهید . میتوانید ماساژ را با نوک انگشتان یا کف دست انجام دهید . همیشه بدن او را به آهستگی و آرام  ماساژ دهید .

♦  همسر شما به شکم دراز بکشد و شما روی رانهای او بنشینید . کف دست خود را روی باسن او گذاشته انگشتها را بطرف بالا نگهدارید. حالا با فشار بدن خود دستتان را روی پشت او بطرف سرش بالا ببرید . هنگامی که به گردن رسیدید دستها را بطرف شانه های او ببرید . شانه و بازو را بمالید و از آنجا به سمت باسن بروید و دوباره از اول این کار را شروع کنید.

♦ در یک طرف همسرتان بنشینید و دستها را دوطرف ستون مهره ها بگذارید و کمر او را به طرف لگن و ران بمالید .

♥ بهداشت بدن را کاملا رعایت کنید

گرفتن دوش و نظافت بدن و بهداشت دهان ودندان و استفاده از عطر مناسب و مورد علاقه زوجین در روابط جنسی بسیار مهم و تاثیرگذار است متاسفانه بعضی از مردان فکر میکنند که دوش فقط مربوط به بعد از رابطه زناشویی است .

♥ خیلی خشن رفتار نکنید

در روابط جنسی همسرتان نیاز دارد که او را با نرمی و محبت لمس یا در واقع مورد نوازش قرار دهید . پس دفعه بعدی که می‌خواهید همسرتان را لمس کنید، سعی کنید این کار را نرم‌تر و بااحساس‌تر  تکرار کنید . البته بعضی زوجین از حرکات خشن حین رابطه جنسی خوششان می آید و این بسته به سلیقه افراد فرق میکند .

♥ روش های نزدیکی خود را متنوع کنید

اینکه بخواهید در روابط جنسی هر بار یک کار مشابه را تکرار کنید ، خسته‌کننده یا حتی آزاردهنده خواهد شد . اگر همسرتان گفته است که در یک کار و عمل خاص خوب هستید، فقط به آن کار اکتفا نکنید و مدام آن را تکرار نکنید. سعی کنید حرکات دیگری را هم امتحان کنید تا بتوانید شعله احساساتش را شعله ورتر کنید.

♥ در طول رابطه جنسی دهانی خشن نباشید

گاهی‌ اوقات همسرتان ممکن است از رابطه جنسی دهانی خوشش نیاید و علاقه ای به این کار نداشته باشد  . دلایل زیادی وجود دارد که زنان از رابطه جنسی دهانی خوششان نیاید. بخشی از آن می‌تواند با نحوه انجام این کار توسط شما مرتبط باشد اما این احتمال هم وجود دارد که با این کار راحت نیست. یادتان باشد که نباید هیچوقت او را مجبور به کاری کنید که دوستش ندارد .

♥ نوک سینه‌هایش را نچرخانید

این کار به هیچ وجه برای خانم‌ها تحریک‌ کننده  نیست . حتی احساس خوبی هم به آنها نخواهد داد زیرا واقعاً دردآور است . البته مکیدن و بوسیدن سینه ها در زن و مرد بسیار محرک است به شرطی که این کار دردآور نشود .

♥ کلیتوریس را فراموش نکنید

در روابط جنسی ساده‌ترین راه برای اکثر خانم‌ها برای رسیدن به ارگاسم ، تحریک کلیتوریس میباشد . پس همه تلاشتان را بکنید که روی این ناحیه خوب کار کنید و تمرکز کنید .

♥ حرف بزنید

سعی کنید در طول روابط جنسی در گوش شریک جنسیتان حرف‌ های عاشقانه و محرک زمزمه کنید . اول بگویید که چقدر دوست دارید بدنش را لمس کنید. بعد برایش توصیف کنید که کجاهای بدنش را دوست دارید لمس کنید و چطور اینکار را خواهید کرد . این باعث می‌شود که طرف خیلی زود تحریک شود.

♥ فضای اتاق را عاشقانه نگه دارید

رنگ اتاق خواب باید روشن و دارای آیینه  بزرگ باشد . نفوذ صدا به بیرون حتی الامکان در کمترین مقدار باشد و در اتاق از قفل خوبی داشته باشد . گاهی زوجین در نور زیاد یا کم با چراغ کم نور رنگی احساس بهتری تجربه میکنند . یک موسیقی آرام بخش عاشقانه چاشنی کار باشد . هر از چند گاهی دکوراسیون اتاق و نوع موسیقی و حتی نوع عطر خود را حتما تغییر دهید . دراتاق از شمع یا عود معطر استفاده کنید . حتما در زمان فعالیت های قبل از نزدیکی و بعد آن موبایل را خاموش کنید و از وسایل صوتی تصویری مثل تلویزیون استفاده نکنید. دما و رطوبت اتاق مناسب باشد . ترجیحا در صورت امکان، حمام و دستشویی داخل اتاق خواب  باشد .

اصول مربوط به نزدیکی و مقاربت

شاید تصور عموم از یک روابط جنسی در زندگی زناشویی فقط بحث مقاربت و دخول باشد اما باید گفت دخول بخش پایانی یک رابطه جنسی میباشد و بیشترین زمان در روابط جنسی مربوط به مبحث پیش نوازش هست. دخول و نزدیکی بخشی از رابطه است که طرفین به اوج لذت جنسی می رسند و رابطه جنسی پایان می پذیرد. در واقع در یک رابطه جنسی صحیح وضعیت به گونه ای است که دو طرف رابطه در هنگام دخول ، ارگاسم یا اوج لذت جنسی را تجربه نمایند .

در مورد مقاربت و نزدیکی شیوه ها و روشهای مختلفی وجود دارد که در هر کدام میزان تحریک برای یکی از طرفین رابطه بیشتر یا کمتر بوده و بسته به تحریک پذیری زن یا مرد هر یک تاثیر خاصی روی فرد دارند . برای آشنایی با روش های مختلف نزدیکی می توانید مقاله های ۱۰۰ روش نزدیکی در روابط زناشویی و جنسی (۱۸+) و آموزش تصویری روشهای نزدیکی در روابط زناشویی (۱۸+) را مطالعه کنید . در یک رابطه جنسی صحیح ابتدا زن به ارگاسم می رسد و سپس مرد با تحریک کمی به ارگاسم میرسد  . اگر مرد به ارگاسم برسد و انزال رخ دهد به علت آنکه نعوظ آلت تناسلی مرد از بین می رود امکان به ارگاسم رسیدن زن از بین رفته و بعید میشود

اصول پس از روابط جنسی و نزدیکی

شاید خیلی از زوج ها ندانند که بعد از روابط جنسی دقیقا مثل قبل از شروع آن یک رفتار و آدابی را باید رعایت کنند و ممکن است هر یک از زوجها از شریک خود انتظاراتی داشته باشد که در صورتیکه آنها را نتوان برآورده کرد ، کدورت و دلخوری های هر چند کوچک پیش بیاید .

 خانم ها پس از برقراری رابطه جنسی و به ارگاسم رسیدن حالت خاصی دارند . در زنان ، بی حال شدن نه به اندازه آقایان اما تا حدی که نیاز دارند در بستر بمانند طبیعی خواهد بود . زنان بعد از رابطه جنسی نیاز به توجه بیشتری خواهند داشت . آنها از اینکه در آغوش گرفته شوند لذت می برند. بعد از رابطه جنسی و ارگاسم احساسات خانم ها برانگیخته می شود و گاها تمایل به صحبت کردن دارند. معمولا خانم ها بر عکس آقایان بعد از ارگاسم به جای فکر کردن به موضوعات دیگر به رابطه ای که تجربه کردند فکر میکنند . زنان نیز همچون مردان تا مدت کوتاهی بعد از ارگاسم تحریک نخواهند شد . هستند زنانی که تمایل به تنهایی دارند که البته درصد آنها کم میباشد .

اما در مردان مهمترین حالتی که بعد از ارگاسم و ارضا شدن دست میدهد بیحالی مفرط و شدید میباشد . معمولا آقایان بعد از رابطه جنسی احساس خواب آلودگی و کوفتگی دارند ، این حالت کاملا طبیعی میباشد . خیلی از آقایان بعد از مقاربت برای دقایق یا حتی ساعاتی تحریک نمی شوند و نعوظ مجدد در آنها اتفاق نمی افتد که این فرایند هم کاملا طبیعی است و نشانه بیماری یا اختلال جنسی نمیباشد . معمولا اگر بعد از رابطه جنسی با آقایان حرف های عاشقانه بزنید آنها فقط تایید می کنند، آقایان ممکن است موقتا بعد از مقاربت از نظر احساسی کمی سرد به نظر برسند که همانطور که گفته شد این حالت موقتی است. آقایان انتظار دارند بعد از روابط جنسی کمی فکر کنند و معمولا هم فکرشان بازتر می شود. تمرکز فکری آقایان بعد از مقاربت و انزال ارتقاء خواهد یافت.

مهمترین اقدامی که مرد باید انجام دهد این است که از کلام محبت آمیز بعد از اتمام رابطه جنسی استفاده نماید. بعد از مقاربت به هیچ وجه سریعا تخت یا محلی که همسرتان در کنار شما قرار دارد را ترک نکنید . بعد از مقاربت به یکدیگر پشت نکنید. به صورت و به چشمان هم نگاه کنید . استفاده از واژه هایی نظیر تو بهترین هستی، تو جذاب ترین زن دنیا هستی ، تو منو به اوج بردی ، دوستت دارم ، عاشقتم ، تو گرم ترین هستی و … می تواند اثرات مثبتی در همسرتان ایجاد نماید خصوصا در خانم ها ایجاد کند . بعد از مقاربت سعی در تحریک جنسی مجدد تا لحظاتی نداشته باشید . بهتر است بعد از مقاربت ابتدا مرد یک نوشیدنی برای خانم بیاورد کلا محبت کردن به خانم ها بعد از رابطه جنسی خیلی ضرورت دارد و مهم است خصوصا در افرادی که خانم آنها سردمزاج است می تواند به مرور باعث تغییر مزاج شود . اگر در محلی که مقاربت انجام شده نور چراغ کم است بعد از آن بلافاصله نور محیط را زیاد نکنید . باید همه چیز به آرامی شروع و به آرامی خاتمه یابد . شاید انجام این اعمال با توجه به خستگی ناشی از نزدیکی برای آقایان دشوار باشد اما انجام آن می تواند باعث افزایش شیفتگی و گرمی مضاعف همسر نسبت به وی گردد .

لیستی از مواردی که بسیاری از خانمها بعد از برقراری رابطه جنسی و ارگاسم دوست دارند به شرح زیر است :

♥ درآغوش گرفتن

تقریبا” همه خانمها دوست دارند که بعد از رابطه جنسی ، توسط مرد درآغوش گرفته و مورد نوازش قرار بگیرند . حلقه کردن دستها بدور زن و نوازش او احساس بسیارخوبی به زن خواهد داد .حتی اگر بسیارخسته شده اید و دیگر انرژی برای ادامه دادن ندارید فقط قبل از خواب دستهایتان را بدور همسرتان حلقه کنید و چندکلمه عاشقانه با او حرف بزنید.

♥ عدم تحرکات جسمی

عده ای از زنها هم هستند که بعد از پایان رابطه جنسی ،دیگر هیچگونه علاقه ای به تماس جسمی و عاطفی ندارند ، این افراد اظهار میکنند که آنها بقدری تحریک شده اند که بعد از آن هرگونه تحریک دیگری برایشان لذتی نداشته و عذاب آور است ، البته این خواسته هرگز به معنی سرد مزاجی این زنها نیست بلکه آنها فقط دوست دارند مدت کوتاهی باخودشان تنهاباشند،پس لازم است در این لحظات همسرتان را درک کنید ، دربرخورد با این زنها باید بعد از انجام رابطه جنسی از آنها بپرسید: عزیزم حالت خوبه؟ همه چیز مرتبه؟ یا چیزی احتیاج نداری؟ و بعد از ابراز خوشنودی ازانجام رابطه جنسی با او ، سعی کنید همسرتان را نیم ساعتی تنها بگذارید تا استراحت کند.

♥ صحبت کردن

هرچند اکثر مردها بدنبال رابطه جنسی خسته شده و یارای انجام هیچکاری را ندارند ولی گروهی از زنها دوست دارند که بعد از رابطه جنسی کمی صحبت کنند.در این مواقع فقط باید گوش خود را به همسرتان بسپارید! اگرخوش شانس باشید او به شرح آنچه گذشت و احساسش از رابطه جنسی با شما می پردازد.اما مواظب باشید که در بین صحبتهای او صدای خروپف شما بلند نشود!

♥ برقراری رابطه دوم جنسی

به این نکته توجه کنید که در برخی مواقع زن همچنان اشتیاق به انجام یک عمل جنسی دیگر را دارد ، دراین حالت اگرشماهم آمادگی دارید بهتر است این فرصت را به خودتان بدهید . اما اگر به دلیل سن بالا یا هر علت دیگری قادر به ادامه نیستید،برای او توضیح دهید که شما اکنون توانایی انجام رابطه جنسی مجدد را ندارید و برای اینکه بتوانید این کار رابخوبی انجام دهید باید کمی استراحت کنید تا دوباره سرحال تر شوید.

یادتان باشد که فعالیت های مربوط به بعد از نزدیکی را میتوان حتی تا ساعتها با کارهایی از قبیل کمک به همسر برای آشپزی، شستن ظروف، بیرون رفتن و قدم زدن و … همچنین ادامه داد .

موضوع :
برچسب : آموزش اصول روابط جنسی در روابط زناشویی,آموزش اصول روابط جنسی,آموزش روابط زناشویی,همسریابی,آموزش مسائل جنسی